[صفحه اصلی ]   [Archive] [ English ]  
:: صفحه اصلی :: آخرین شماره :: تمام شماره‌ها :: ارسال مقاله :: نقشه پايگاه :: ثبت نام :: جستجو :: تماس با ما ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
اطلاعات نشریه::
آرشیو مجله و مقالات::
برای نویسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهیلات پایگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
شناسنامه نشریه
صاحب امتیاز
انجمن علمی فرماندهی و کنترل ایران

مدیر مسئول
محمدرضا ولوی
سردبیر
محمد حسین   مدنی
مدیر اجرایی
محمد باقری

اعضای هیات تحریریه

محمدرضا ولوی 
محمدرضا عارف  
یحیی رحیم صفوی

جلیل راشدمحصل
محمود کمره ای
محمدحسن قاسمیان
 سید مصطفی صفوی
سیدضیاء‌الدین قاضی‌زاده
 حسین شیرازی
محمدحسین  مدنی
علی ناصری
مجید  غیوری 

مهدی  فشارکی
 

شاپا چاپی
2645-7245
شاپا آنلاین
2645-8055
..
:: دعوت به همکاری علمی ::
 | تاریخ ارسال: 1397/1/31 | 
دعوت به همکاری علمی
به این‌وسیله از صاحبنظران و پژوهشگران ضمن دعوت به همکاری علمی، تقاضا می‌گردد مقاله‌ها و آثار علمی خـود را در چارچوب مسائل و موضوع‌های مرتبط با حوزه فرماندهی و کنترل، تدوین و به دفتر فصلنامه ارسال نمایند. برخی از محورهای مورد نظر و نیاز فصلنامه عبارتند از:
 
1. مفاهیم و مبانی پایه، نظری و راهبردی فرماندهی و کنترل
سازمان، آموزش ظرفیت‌سازی نیروی انسانی و بازمهندسی فرایندها*، بستر IT و مدیریت دانش*،‌ تأمین و مدیریت انرژی کارآمد و مطمئن برای C4I تبیین شرایط و انواع (دسته‌بندی یا طبقه‌بندی) بحران*، حوزه‌های کلاسیک C4I در اقتدار دفاعی *، فرماندهی و کنترل بر اساس آموزه‌های مکتب اسلام و بزرگان دین و انقلاب*، آسیب‌شناسی و چالش‌های فرماندهی و کنترل*، ارائه مدل‌ها، فرامدل‌ها، چارچوب‌ها و الگوها.
 
2. نقش فرماندهی و کنترل در سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، پایش و ارزیابی در توسعه و اقتدار ملی
برنامه‌ریزی راهبردی (تدوین، اجرا و پایش)، هماهنگی و انسجام‌بخشی برنامه‌های بلندمدت، میان‌مدت و کوتاه‌مدت*، تعیین اولویت‌ها، برآورد هزینه‌ها، آمایش سرزمینی، نظام‌های کدبندی و مدل‌های تخصیص*، پایش برخط، ارزیابی عملکرد، شبیه‌سازی، تولید سناریو و تحلیل ریسک.
 
3. کاربرد فرماندهی و کنترل در سازمان‌های غیرنظامی
کاربرد C4I در مدیریت بحران*، کاربردC4I  در حوزه سلامت*، کاربرد C4I در مدیریت شهری*، کاربرد C4I در سازمان‌های حاکمیتی و نهادهای تصمیم‌ساز.
 
4. علوم و فناوری‌های حوزه فرماندهی و کنترل
بصری‌سازی اطلاعات (Data Visualization) و کاوش در پایگاه‌های داده*، ‌روش‌های دریافت خودکار، پالایش، داده‌کاوی، متن‌کاوی و ترکیب داده‌ها (فیوژن)*، فناوری‌های همگرا (NBIC) *، طراحی پروتکل‌های نامتعارف در حوزه ارتباطات C4I *، بومی‌سازی مدل‌های مرجع شبکه (Reference Model) برای C4I *، تحلیل توپولوژی‌های قابل اعتماد و امن*، طراحی زیرساخت شبکه بدون نقطه حساس به خرابی*، روش‌های ریاضی در موقعیت‌سنجی و مکان‌یابی*، شبکه‌های حسگر بی‌سیم با امنیت بالا*، شبکه‌های رادیو شناختگر و جایگاه‌ آنها در C4I مدیریت شبکه و سامانه‌های مراقبت و نظارت*، شبیه‌سازی عملیات و صحنه‌های بحران*، کاربرد علوم شناختی در تصمیم‌سازی و فرمان*، نرم‌افزارهای طراحی سناریو‌های عملیاتی*، واسط‌های گرافیکی امن در مراکز فرماندهی و کنترل*، ردیابی و آشکارسازی مبتنی بر پردازش تصویر و ویدئو*، روباتیک و کاربردهای آن در مدیریت بحران*، فناوری مرتبط با سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) *، فناوری مرتبط با تخمین پدیده‌های جوّی و سوانح طبیعی*، ذخیره‌سازی امن و پایدار اطلاعات*،‌ فناوری مرتبط با سامانه‌های مراقبت و نظارت*، بیوتروریزم و روش‌های هوشمند پیشگیری و کشف*، تجمیع خدمات شبکه به شکل امن و روش‌های یکپارچه‌سازی*، مدل‌های هشدار فوق سریع*، نحوه تجهیز فناوری‌های قدیمی و غیرهوشمند به مؤلفه‌های C4I *، تأمین انرژی بستر سخت‌افزاری C4I *، مدیریت انرژی*، روش‌های خروج از بحران در بستر سخت‌افزاری C4I.
 
 5. امنیت، پایداری و توسعه در فرماندهی و کنترل
رمزنگاری، تحلیل رمز و روش‌های توزیع کلید*، استانداردها و پروتکل‌های امنیتی و روش‌های فرمال در اعتبارسنجی پروتکل‌ها*، معماری امنیت شبکه در سامانه‌های C4I*، اعتبارسنجی و تشخیص هویت، مکانیزم‌های AAA و احراز هویت بیومتریکی*، ایزوله‌سازی تصمیمات حساس در سطوح و رده‌های متفاوت امنیتی*، روش‌های خنثی‌سازی جنگ‌های الکترونیکی و پیشگیری از اختلال*، رسانه‌های انتقال امن*، پروتکل‌های پیوند داده‌ها با ویژگی‌های تاکتیکی منطبق با بحران.

«راهنمای تهیه و تدوین مقاله‌ها»
 
 1. مقاله باید تحقیقی و حاصل‌ کار پژوهشی نویسنده یا نویسندگان باشد و به تولید علم و معرفت جدید منجر شده باشد. فصلنامه از مقاله‌های استخراج‌شده از رساله دکترا، پایان‌نامه‌های برجسته و همچنین طرح‌های تحقیقاتی مستقل در صورتی‌ که مشتمل بر اصول و روش تحقیق در حوزه مربوط به آن باشد، استقبال می‌کند.
 2. مقاله ارسال شده نباید در گذشته در هیچ نشریه داخلی یا خارجی چاپ شده باشد. گروه دبیران انتظار دارد نویسندگان محترم تا هنگامی که جواب پذیرش از فصلنامه نرسیده است، مقاله خود را به نشریه دیگری جهت چاپ ارسال نفرمایند.
 3. ساختار مقاله باید دارای بخش‌های زیر باشد:
(1) صفحه عنوان: در صفحه عنوان باید عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی نویسنده (نویسندگان)، درجه علمی، محل خدمت، نشانی دقیق، تلفن، دورنگار و پست الکترونیکی و تاریخ ارسال درج شود.
(2) چکیده: شامل خلاصه‌ای از نتایج تجربی یا نظری حاصل کار پژوهشی نویسنده است. محتوای این بخش نباید از دویست کلمه تجاوز نماید. از بحث‌های کلی و مقدماتی در چکیده پرهیز شود. در صورتی که در این بخش از نماد یا کلمه‌های اختصاری لاتین استفاده می‌شود، باید در متن مقاله معرفی گردد. از ارجاع به منابع در بخش چکیده نیز پرهیز شود. چکیده مقاله با قلم لوتوس 10، طی یک یا دو بند نوشته شود.
(3) واژگان کلیدی: حداکثر پنج واژه کلیدی مرتبط با مقاله به‌ترتیب حروف الفبا، به‌گونه‌ای که با کاما از هم جدا شده باشند، آورده شود.
(4) کلیات: باید شامل موارد زیر ‌باشد:
     طرح مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، پرسش تحقیق، فرضیه تحقیق، پیشینه و ادبیات موضوع (در این بخش باید تعاریف علمی، آخرین نظریه‌ها و مباحث علمی مرتبط با موضوع مقاله، دیدگاه‌های صاحبنظران برجسته و پیشینه تحقیق ‌ارائه گردد)، روش تحقیق (که باید شامل روش تحقیق، زمان و مکان اجرای پژوهش، نمونه‌های مورد بررسی، معرفی جامعه آماری و روش نمونه‌گیری و ملاک‌های ورود و خروج به موضوع مورد بحث، نحوه گردآوری اطلاعات، ابزار اندازه‌گیری و آزمون‌های آماری مربوط ‌باشد)، اهداف تحقیق، سازماندهی تحقیق.
 (5) یافته‌ها: نتایج دقیق و یافته‌های مهم با رعایت اصول علمی و با استفاده از جدول‌ها و نمودارهای لازم ارائه گردند.
  (6) نتیجه‌گیری: شامل آثار و اهمیت یافته‌های پژوهش و یافته‌های پژوهش‌های مشابه دیگر با تأکید بر مغایرت‌ها و دلایل آن، توضیح قابلیت تعمیم‌پذیری و کاربرد علمی یافته‌ها و ارائه رهنمودهای لازم برای ادامه پژوهش در ارتباط با موضوع، نتیجه‌گیری و پیشنهادهای احتمالی ‌باشد.
 1. مقاله‌ها دست‌کم در 15 و حداکثر در 25 صفحه تهیه شوند و چکیده و کلمات کلیدی باید به‌صورت یک ستونی و مقدمّه و بدنه اصلی مقاله، دو ستونی به شکل مقاله‌های فصلنامه و در قطع نشریه، ماشین‌نویسی و ارائه گردند.
 2. روش ارجاع‌دهی به شیوه شماره‌گذاری داخل کروشه (استاندارد IEEE - مثال [3] ) و ارجاع آن در فهرست منابع به شرح زیر می‌باشد:.
 (1) کتاب: نام خانوادگی، نام نویسنده (سال انتشار)، عنوان کتاب، (نام مترجم)، محل نشر، ناشر، شماره صفحات شروع و پایان.
نمونه فارسی تألیفی:
شیخ، محمدرضا (1391)، فرماندهی و کنترل، تهران، دافوس ارتش جمهوری اسلامی ایران، صص 187-119.
نمونه فارسی ترجمه‌ای:
بلیر، دنیس سی (1392)، رهنامه مشترک برای به‌کارگیری سامانه‌های عملیاتی/تاکتیکی فرماندهی و کنترل، ترجمه لیلا امیرخانی، تهران، مؤسسه آموزشی وتحقیقاتی صنایع دفاعی، صص 20-13.
نمونه لاتین:
Alberts, David S. and Richard E. Hayes (2006), Understanding Command and Control, Washington, The Command and Control Research Program, PP 19-45.
(2)مقاله: نام خانوادگی، نام نویسنده (ماه یا فصل و سال انتشار)، عنوان مقاله، عنوان نشریه، شماره، شماره صفحات شروع و پایان.
نمونه فارسی:
جوانمرد، مهدی (تابستان 1384)، «فرماندهی و کنترل در فضای اطلاعاتی»، فصلنامه دانش انتظامی، سال ششم، شماره 25، صص 4-1
نمونه لاتین:
Pigeau, Ross and Carol McCann (Spring 2002), "Re-Conceptualizing Command and Control", Canadian Military Journal, Vol 3, No 23, PP 2-8.
(3)منابع اینترنتی: نام خانوادگی، نام نویسنده، (تاریخ انتشار)، عنوان مطلب، نام تارنما و یا صفحه اینترنتی، تاریخ بازدید از سایت.
نمونه انگلیسی:
Burka, L. P. (2002), “A Hypertext History of Multiuser Dimensions”, MUD History, (Dec. 5, 2003).
نمونه فارسی:
عزتی، زهرا (6/10/86)، مروری بر مدل‌های فرماندهی و کنترل، قابل دسترسی در:
www.academia.edu/4410105
(4)پایان‌نامه‌ها: نام خانوادگی، نام نویسنده (تاریخ دفاع)، عنوان پایان‌نامه، نام شهر دانشگاه، نام دانشکده.
نمونه فارسی:
کشتکار هرانکی، مهران (1388)، ساختار نظام فرماندهی و کنترل نهاجا در جنگ‌های آینده، تهران، دافوس آجا.
نمونه انگلیسی:
Wolff, T.F. (1974), “Performance of Under Seepage Control Measures during the 1973 Mississippi River Flood”, MS. Thesis, Oklahoma State University, USA.
 1. شکل‌ها و نمودارهای مقاله باید اصل بوده و دارای کیفیت مطلوب باشد. فایل اصلی شکل‌ها باید تحت (Word-Excel) ارائه گردد. اندازه قلم‌ها به‌ویژه در مورد منحنی‌ها به‌گونه‌ای انتخاب شوند که پس از کوچک شدن مقیاس شکل برای چاپ نیز خوانا باشند. عنوان نمودارها و شکل‌ها با لوتوس سیاه 10 در زیر آنها و عنوان جدول‌ها با لوتوس سیاه 10 در بالای آنها درج گردد.
 2. ابعاد تصاویر و جداول به گونه‌ای انتخاب شوند که در یک ستون و یا دو ستون مجلّه، قابل جای‌گذاری باشند.
 3. در نگارش متن، معادل اسامی افراد و یا اصطلاح‌های ویژه، در پاورقی همان صفحه آورده شود.
 4. اولویت در ارزیابی و چاپ مطالب با مقاله‌هایی است که محور اصلی آنها فرماندهی و کنترل در ج.ا. ایران بوده و ضمن داشتن ماهیتی کاربردی، به ارائه راهبرد نیز پرداخته باشند.
 5. مقاله‌ها باید با نرم‎افزار Word 2003 و با قلم لوتوس فونت 14 حروف‌چینی شده و افزون بر متن کاغذی همراه با یک عدد لوح فشرده (CD)  ارائه یا به صورت غیر (PDF)  از طریق پست الکترونیکی ارسال شود.
 6. نویسنده مسئول باید برگه تعهدنامه مبنی بر عدم ارائه مقاله خود به سایر نشریات را تکمیل و همراه مقاله ارسال دارد.
 7. مطالب فرستاده شده بازگردانده نمی‌شوند.
 لینک دریافت فایل 
  
تسهیلات مطلب
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ
ارسال به دوستان ارسال به دوستان


CAPTCHA
::
کلیدواژه ها: فصلنامه | ic4i | فرماندهی و کنترل | علمی - پژوهشی | افکا |
دفعات مشاهده: 7560 بار   |   دفعات چاپ: 928 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

فصلنامه علمی-پژوهشی فرماندهی و کنترل C4I Journal

 
Persian site map - English site map - Created in 0.05 seconds with 43 queries by YEKTAWEB 4624